Bio terapeuci

pmonika

MGR MONIKA GRYGA

Pedagog specjalny, nauczyciel, socjoterapeuta, terapeuta pedagogiczny

Jestem pedagogiem specjalnym, nauczycielem, socjoterapeutą oraz terapeutą pedagogicznym. Aktualnie jestem w trakcie dodatkowej specjalizacji – integracji sensorycznej. Na co dzień pracuję w szkole jako nauczyciel wspomagający oraz terapeuta pedagogiczny, prowadzę zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, rewalidacje jak również symultaniczno-sekwencyjną wczesną naukę czytania profesor Jagody Cieszyńskiej. Bliskie są mi słowa Janusza Korczaka: „W wychowaniu kieruję się sercem. Patrzę na dziecko sercem. Dostrzegam serce w dziecku i dziecko w sercu. Jego i swoim”. Uważam, iż nie ma jednej skutecznej metody terapeutycznej, sama staram się dobierać metody do potrzeb i możliwości dziecka. W mojej pracy jest dla mnie bardzo ważny kontakt i współpraca z rodzicem dziecka, bez którego „nic się nie uda”, przecież praca nie kończy się po terapii ze specjalistą… dlatego te relacje są dla mnie tak cenne.

MĹ‚ynarczyk dypl

AGATA MŁYNARCZYK

TERAPEUTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Jestem absolwentką terapii pedagogicznej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, oligofrenopedagogogiem oraz terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończyłam kurs terapii ręki, jogi dla dzieci oraz terapii neurotaktylnej. Praca z dziećmi ze spektrum autyzmu zmotywowała mnie do dalszego rozwoju. Realizowałam szereg kursów z zakresu alternatywnych i wspomagających sposobów komunikacji, terapii behawioralnej oraz metody ruchu rozwijającego wg. Weroniki Sherborne. W wolnym czasie sama praktykuję jogę dlatego wiem jak ważny jest właściwy oddech i harmonia. Podczas terapii staram się wykorzystywać te narzędzia aby poprawiać koncentrację pacjentów. Od wielu lat moją największą pasją jest zgłębianie świata osób niesłyszących. Jestem trenerem- wykładowcą języka migowego, możliwość przekazywania tej wiedzy daje mi ogromną radość. Praca z dziećmi to dla mnie niekończąca się przygoda i dawka pozytywnej energii. Patrzenie na rozwój i zachodzące zmiany to największa nagroda i satysfakcja.

fb_img_1671609645408

MGR ALEKSANDRA PRECZ

Fizjoterapeuta, terapeuta Integracji Sensorycznej

Jestem absolwentka Fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyłam kursy z zakresu wad postawy u dzieci i młodzieży, Integracji Sensorycznej, masażu, kinesiotapingu a także liczne szkolenia umożliwiające mi wsparcie oraz lepszą komunikację z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej.

 

Aby w jak najlepszy sposób sprostać wymaganiom swoich małych pacjentów i ich rodzin, nieustannie poszerzam swój warsztat pracy, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach.

Praca z najmłodszymi daje mi dużo radości i satysfakcji. Staram się, aby prowadzona przeze mnie terapia była także “fajną zabawą” i przebiegała w miłej atmosferze.

IMG-20231006-WA0001

MGR MAGDALENA KUBECZKO

PEDAGOG SPECJALNY, TERAPEUTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ, SOCJOTERAPEUTA

W pracy z dzieckiem i jego rodziną najważniejsze są dla mnie dobre relacje. W poczuciu bezpieczeństwa i przyjaznej atmosferze, towarzysząc pacjentowi, krok po kroku osiągamy cele terapeutyczne. Na co dzień pracuję z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi, w tym z dziećmi ze spektrum autyzmu. Pracując z dzieckiem, udzielam również wsparcia jego rodzinie. Jako socjoterapeutka, zawsze patrzę na dziecko w ujęciu środowiskowym. Ważne jest dla mnie, by sukces osiągnięty w gabinecie, przekładał się na funkcjonowanie dziecka w grupie rówieśniczej.

W terapii integracji sensorycznej wykorzystuję dodatkowo wiedzę zdobytą podczas kursu terapii neurotaktylnej. Podczas terapii SI, u dzieci z zaburzeniami motoryki małej, prowadzę Terapię ręki. Bliskie mi jest podejście holistyczne, zakładam, że zdrowie pacjenta stanowi całość. W pracy stosuję metody i techniki adekwatne do indywidualnych potrzeb, łącząc wiedzę i doświadczenie wynikające z 16 lat pracy zawodowej.
Prywatnie jestem miłośnikiem wędrówek górskich i dobrego relaksu.

IMG-20230803-WA0000 (1)

Iwona Jawor

FIZJOTERAPEUTA
Praca z dziećmi to moja pasja. Cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem , staram się słuchać tego co mówi rodzic bądź opiekun dziecka i pomóc jemu i dziecku najbardziej jak potrafię. Tytuł licencjata fizjoterapii uzyskałam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym natomiast tytuł magistra fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.  

Aktualnie jestem w trakcie dodatkowej specjalizacji – integracji sensorycznej.
 
Aby jak najlepiej pomagać małym pacjentom ukończyłam liczne kursy z zakresu wad postawy u dzieci i młodzieży, masażu, kinesiotapingu, integracji sensorycznej I stopnia w zakresie teorii i terapii, diagnozy i terapii integracji sensorycznej dziecka z zaburzeniami posturalnymi, trójpłaszczyznowej korekcji stóp wg Barbary Zukunft-Huber oraz kurs terapii w zakresie zastosowania ortezy dynamicznej Dunag 02.
 
Specjalizuję się we wspieraniu prawidłowego rozwoju dziecka już od pierwszych tygodni życia. Prowadzę terapię wykorzystując metody neurorozwojowe. Staram się, aby rehabilitacja przebiegała w ciepłej atmosferze, bez stresu i płaczu. Diagnozuję i ustalam plan terapii, ale to mały pacjent ma ostatnie zdanie 🙂
Pracuję z dziećmi w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym. Na co dzień pracuję z niemowlętami oraz dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego, z asymetrią ułożeniową, z zaburzeniami napięcia mięśniowego, z wadami genetycznymi, z dziećmi urodzonymi przedwcześnie, z dziećmi z wadami postawy i stóp oraz z dziećmi ze spektrum autyzmu. Aby jeszcze lepiej zrozumieć te ostatnie- ukończyłam studia podyplomowe z zakresu terapii i diagnozy dzieci ze spektrum autyzmu.
 
W codziennej pracy bardzo ważna jest dla mnie współpraca z rodzicem dziecka. Dzięki dobrej współpracy, możemy razem pomóc małemu pacjentowi 🙂 Każde dziecko jest inne dlatego do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i szukam odpowiedniej metody terapii, dobranej do możliwości i potrzeb dziecka.