Bio terapeuci

fb_img_1671609645408

MGR ALEKSANDRA PRECZ

Fizjoterapeuta, terapeuta Integracji Sensorycznej

Jestem absolwentka Fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyłam kursy z zakresu wad postawy u dzieci i młodzieży, Integracji Sensorycznej, masażu, kinesiotapingu a także liczne szkolenia umożliwiające mi wsparcie oraz lepszą komunikację z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej.

 

Aby w jak najlepszy sposób sprostać wymaganiom swoich małych pacjentów i ich rodzin, nieustannie poszerzam swój warsztat pracy, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach.

Praca z najmłodszymi daje mi dużo radości i satysfakcji. Staram się, aby prowadzona przeze mnie terapia była także “fajną zabawą” i przebiegała w miłej atmosferze.

IMG-20231006-WA0001

MGR MAGDALENA KUBECZKO

PEDAGOG SPECJALNY, TERAPEUTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ, SOCJOTERAPEUTA

W pracy z dzieckiem i jego rodziną najważniejsze są dla mnie dobre relacje. W poczuciu bezpieczeństwa i przyjaznej atmosferze, towarzysząc pacjentowi, krok po kroku osiągamy cele terapeutyczne. Na co dzień pracuję z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi, w tym z dziećmi ze spektrum autyzmu. Pracując z dzieckiem, udzielam również wsparcia jego rodzinie. Jako socjoterapeutka, zawsze patrzę na dziecko w ujęciu środowiskowym. Ważne jest dla mnie, by sukces osiągnięty w gabinecie, przekładał się na funkcjonowanie dziecka w grupie rówieśniczej.

W terapii integracji sensorycznej wykorzystuję dodatkowo wiedzę zdobytą podczas kursu terapii neurotaktylnej. Podczas terapii SI, u dzieci z zaburzeniami motoryki małej, prowadzę Terapię ręki. Bliskie mi jest podejście holistyczne, zakładam, że zdrowie pacjenta stanowi całość. W pracy stosuję metody i techniki adekwatne do indywidualnych potrzeb, łącząc wiedzę i doświadczenie wynikające z 16 lat pracy zawodowej.
Prywatnie jestem miłośnikiem wędrówek górskich i dobrego relaksu.

IMG-20240123-WA0000

MGR MAGDALENA MALCHEREK

FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ, OLIGOFRENOPEDAGOG

Od ponad 15 lat w swojej praktyce staram się obserwować, diagnozować,
integrować i pomagać. Na co dzień pracuję z dziećmi ze specjalnymi
potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Zawsze staram się, by metody
terapii były starannie i indywidualnie dobrane do potrzeb małego
pacjenta. Ważna jest dla mnie miła atmosfera na zajęciach, dająca
dziecku poczucie bezpieczeństwa, a samą terapię często ukrywam w
formie dobrej zabawy.  Rodzic to dla mnie nieodzowny element terapii 🙂
Stawiam na diagnozę, czyli dotarcie do pierwotnej przyczyny problemu,
aby potem krok po kroku towarzyszyć podopiecznemu w budowaniu zdrowia.

To z kolei ułatwia harmonijny rozwój, który przekłada się na lepsze
funkcjonowanie w domu, przedszkolu czy szkole.

Jestem absolwentką Fizjoterapii na AWF w Poznaniu. Jeszcze podczas
studiów rozwijałam swój warsztat terapeuty za granicą, m.in. biorąc
udział w wymianie studenckiej w Porto (Portugalia) i wolontariacie na
Alasce (USA). Ukończyłam liczne kursy: terapia mięśniowo-powięziowa
(4 moduły), metoda FDM, kinesiotaping, taping rehabilitacyjny, a także
szkolenia i warsztaty specjalistyczne w pracy z dziećmi. Od początku
pracy zawodowej poszukiwałam nowych metod, które pomogłyby mi
poszerzyć wiedzę i jeszcze lepiej pomóc moim pacjentom. Ukończyłam
też studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne oraz
Oligofrenopedagogika (edukacja i rehabilitacja osób z
niepełnosprawnością intelektualną). W 2017 otrzymałam tytuł
Terapeuty Integracji Sensorycznej II stopnia.

Prywatnie mama Tymka, Zosi i Oliwki.

IMG-20230803-WA0000 (1)

Iwona Jawor

FIZJOTERAPEUTA
Praca z dziećmi to moja pasja. Cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem , staram się słuchać tego co mówi rodzic bądź opiekun dziecka i pomóc jemu i dziecku najbardziej jak potrafię. Tytuł licencjata fizjoterapii uzyskałam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym natomiast tytuł magistra fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.  

Aktualnie jestem w trakcie dodatkowej specjalizacji – integracji sensorycznej.
 
Aby jak najlepiej pomagać małym pacjentom ukończyłam liczne kursy z zakresu wad postawy u dzieci i młodzieży, masażu, kinesiotapingu, integracji sensorycznej I stopnia w zakresie teorii i terapii, diagnozy i terapii integracji sensorycznej dziecka z zaburzeniami posturalnymi, trójpłaszczyznowej korekcji stóp wg Barbary Zukunft-Huber oraz kurs terapii w zakresie zastosowania ortezy dynamicznej Dunag 02.
 
Specjalizuję się we wspieraniu prawidłowego rozwoju dziecka już od pierwszych tygodni życia. Prowadzę terapię wykorzystując metody neurorozwojowe. Staram się, aby rehabilitacja przebiegała w ciepłej atmosferze, bez stresu i płaczu. Diagnozuję i ustalam plan terapii, ale to mały pacjent ma ostatnie zdanie 🙂
Pracuję z dziećmi w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym. Na co dzień pracuję z niemowlętami oraz dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego, z asymetrią ułożeniową, z zaburzeniami napięcia mięśniowego, z wadami genetycznymi, z dziećmi urodzonymi przedwcześnie, z dziećmi z wadami postawy i stóp oraz z dziećmi ze spektrum autyzmu. Aby jeszcze lepiej zrozumieć te ostatnie- ukończyłam studia podyplomowe z zakresu terapii i diagnozy dzieci ze spektrum autyzmu.
 
W codziennej pracy bardzo ważna jest dla mnie współpraca z rodzicem dziecka. Dzięki dobrej współpracy, możemy razem pomóc małemu pacjentowi 🙂 Każde dziecko jest inne dlatego do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i szukam odpowiedniej metody terapii, dobranej do możliwości i potrzeb dziecka.